Registrace

Další menu

LV Shop - pomůcky k prodeji

    LVShop

Chovatelská stanice Od Czechu

    486na486

FB Lovecký výcvik

    lovec
Home O nás Zkušenosti
Zkušenosti

Jméno: Zuzana Čechová

Kynologii se věnuji od: pasivně sportovní kynologii (bez účasti na zkouškách) - 1997, aktivně lovecké kynologii 2005

Pár slov o mne: S kynologií jsem začínala takřka od plenek. Tehdy se však nedalo hovořit o výcviku. Mým prvním psem (takovým tím rodinným) byla žíhaná fena německého boxera Arka bez PP, která mne doslova vylízala ze silného exému a dokázala nemožné… Tedy to, na co žádné mastičky nezabíraly. Od té doby byla láska ke psům daná :o). Po ní následoval první MŮJ pes - a to potomek této feny kříženec boxera a pravděpodobně rotvajlera Aron. O jeho matku jsme přišli při porodu a tohoto hafana jsem "spoluodkojila" od prvních dnů na flašce. Byl to Pan PES, který by za mne i dýchal, a nejlepší parťák a pracant, kterého jsem kdy měla… i když s jeho trochu dominantní povahou, figurou na kila srovnatelnou s mou byl výcvik trochu oříšek. Byl to první pes, se kterým jsem se aktivně věnovala výcviku. Souběžně s tímto psem jsem pomáhala cvičit babičky mazlíka černého trpasličího pudla bez PP Nika. Od té doby nedám na pudly dopustit :o). Po této etapě a po tom, co mne v necelých 17ti letech opustil kříženec Aron, jsem dlouho vybírala plemeno. Stále vedl jednoznačně boxer, ale situace tomu nechtěla (naštěstí :o)) a jednou z podmínek mysliveckého sdružení, kde jsem žádala o členství, byl pes lovecký. Pořídila jsem si tedy svého prvního loveckého psa, a to maďarského ohaře krátkosrstého s PP Algerona Laváre Morávia. Tento pes mne mnoho naučil a díky němu jsem doslova propadla lovecké kynologii. Po něm už následovali další členové nyní dosti početné smečky. Podtrženo sečteno: kynologií se zabývám od roku 1997 výcvikem jako takovým a od roku 2005 výcvikem loveckých psů a aktivně se zúčastňuji zkoušek a soutěží.

S našimi hafany jsme dosáhli mnoha úspěchů, ale největším úspěchem jsou pro mne především výsledky mých „oveček“, které se se mnou připravují na lovecké zkoušky a soutěže. Jsem moc ráda za to, že ze spousty lidiček se stali výborní vůdci a svědomití majitelé a především páníci svých loveckých psů. Ze spousty psů, kteří by strávili jistě spokojený život „na gauči“, se stali právoplatní výborní pomocníci při lovu, lovecky upotřebitelní psi, chovní, vycvičení, ovladatelní a bezproblémoví společníci se spokojeným naplněným životem loveckého psa s velkým P. Těší mne, že jsem mnoha lidem pomohla najít novou lásku - loveckou kynologii a myslivost. Stali se z nich chovatelé psů (již nevlastní pouze jednoho „gaučáka“ :o)), výborní vůdci a z mnohých i hrdí myslivci.

Mimo psů  se věnuji myslivosti, kterou provozuji vlastně opět se psy :o). Ta je časově náročné hlavně v době lovecké sezóny v podobě víkendových honů a naháněk, kde jsou naši psi nutnými a žádanými pomocníky. Většinu  času tedy své psy připravuji na jejich budoucí pracovní „zaměstnání“ a na zkoušky. Dále ráda aktivně relaxuji, a pokud zbývá čas, tak sportuji. Dříve jsem často jezdila na snowboardu, miluji windsurfing a kiting… Prostě takové ty adrenalinové relaxační sporty. Dále jsem se mnoho let aktivně věnovala jezdectví. Bohužel se člověk ale nemůže rozpůlit, takže jezdectví teď šlo trochu stranou, i když snažím se pravidelně chodit jezdit a tím si čistit hlavu. Jinak mojí největší láskou a časově náročným "koníčkem" jsou mé dcerky. Takže je pořád co dělat...

Kontakt: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , 777 717 271