Registrace

Další menu

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes988
mod_vvisit_counterVčera1877
mod_vvisit_counterTenhle týden11017
mod_vvisit_counterMinulý týden20623
mod_vvisit_counterTento měsíc31640
mod_vvisit_counterMinulý měsíc111283
mod_vvisit_counterVše4561914

We have: 20 guests online
Vaše IP: 3.231.229.89
Dnes je: Pro 12, 2019

Reklama

    486na486
Home
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Novinky

BOHUŽEL VZHLEDEM K NAPLNĚNÉ KAPACITĚ NYNÍ NEBEREME NOVÉ ZÁJEMCE O VÝCVIK. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.


10.12.2019

Poslední cvičení

V rozvrhu najdete vypsaná poslední cvičení tohoto roku. Od příštího týdne máme "Vánoční prázdniny". Po Novém roce začneme normálně cvičit cca od 7.1. Prosím sledujte novinky. Během svátků bude napsané info k registracím, plesu a výcvikovým víkendovým akcí a táboru 2020.


2.12.2019

Rozvrh hodin

Hodiny na tento týden jsou vypsané. Vzhledem k čtvrtečnímu Mikuláši, tento týden trochu jinak.

 


26.11.2019

 

Rozvrh

Rozvrh hodin máte vypsaný. Tento týden trochu omezeně. Kdyžtak pište. :)


18.11.2019

 

Rozvrh hodin

Cvičení na tento týden máte v rozvrhu. Tento víkend se necvičí.


11.11.2019

Cvičení na tento týden

Rozvrh hodin na tento týden máte vypsany. Bohužel vpátek máme veterinární povinnosti kolem štěňátek a o víkendu jsme po hodnech. Tudíž jen takto v týdnu. Kdyby někomu něco chybělo, tak pište ...volejte.


4.11.2019

Rozvrh hodin, poslední zkouškové úspěchy

Tak máme po dovolené a definitivně po změně času najíždíme zimní režim..na programu jsou tedy aporty, barvy, občas nějaké to vystavení a hlavně poslušnost. Tma je brzy, takže si kdyžtak pište i o inidividuálky...uvidíme, jak se sladíme.

Jinak o víkednu bojovali naše "ovečky" na posledních podzimních zkouškách. Vedly si výborně. Všechny došly v I.ceně. Baya se stala vítězem, Greisy byla druhá a Beezuzs dokončila také vysoko v bodech. Moc moc blahopřejeme!!! A teď si letošní zkouškaři dají pauzu a hony...tedy někteří.

 


22.10.2019

Cvičení na tento týden - zimní režim a víkendové úspěchy

Rozvrh hodin máte vypsaný. Pomalu najíždíme na zimní režim...odzkouškovaní pejsci si odpočnou (maximálně občas nějaká udržovačka) a my se budeme věnovat štěňátkům, poslušnostem, aportům. Když dovolí počasí, tak občas nějakému vystavení či práci na barvě. Dny se pomalu krátí, takže odpolední hodiny se nám omezí pod osvětlení na zahradě....už aby bylo jaro.

Předposlední zkouškový víkend se bojovalo na všech frontách. Na VZ uspěl maďárek Sarin a retrívři Leon a Bella. ZV v I.ceně úspěšně dokončil kraťas Driss, který smolně vypadl před 14ti dny. Všem moc blahopřejeme a držíme palce posledním podzimkářům na příští víkend.


14.10.2019

 

Cvičení a víkendové úspěchy

Rozvrh hodin máte vypsaný.

Víkendové gratulace letí tentokrát na všestranné zkoušky. Na VZ se předvedli maďaři Kronos a Izrael. Oba dokončili v I.ceně vysoko v bodech! Páníkům moc blahopřejeme!


7.10.2019

 

Rozvrh hodin a blahopřání ke zkouškám

Rozvrh cvičení na tento týden máte vypsané. Jinak o víkednu se předvedla LR Butch a J Kája na barvářských zkouškách. Oba dokončili v I.ceně. Na BZH se předvedl foxlík Max, který dokončil také v II.ceně za limitku ... (raději nebudu říkat že úplně blbé vodění na řemeni...jinak vše za 4 ..:-(). Gratulujeme!


30.9.2019

 

Cvičení a velmi úspěšný víkend

Rozvrh na tento týden je vypsaný. Kdyby něco, piště...

Máme za sebou úspěšný víkend. Dodatečně blahopřejeme VOK Arnoldovi k 2.místu na SVP a Brie k II.ceně.

Dále moc gratulujeme k "U" KO Arnoldovi ...kruťas tímto splnil podmínky chovnosti. Dále LZ v I.ceně a titulem CACT úspěšně dokončila GR Bellla! Paráda. Na VZ v I.ceně na druhém místě obstál VMO Aryn a v I.ceně VOK Rolf. Rolfík je tímto po pracovní stránce také budoucí chovný pes! Na ZV měli premiéru naši mlaďoši. Vítězství slavila 10-ti měsíční AS April. Dále v I. ceně obstáli: KO Beezus, MOK Bárt, MOK Greisy, MOK Pinky, MMO Ann, IS Alvin, SBT Kvído. V II.ceně obstál ČF Loco a AS Meredith. Moc všem blahopřejeme! Snad jsem na někoho nezapomněla ... :). Tak a teď ještě dotáhnout ty PZ a ty zbývající VZ a ZV. Uf.


26.9.2019

 

Rozvrh na tento týden a zkouškové gratulace

Cvičení na tento týden máte vypsané. Ti, co se nevešli, tak pište a či volejte.

Veliké blahopřání letí přednostně na VZ, kdy Pohár Lužických hor dokončila v I.ceně s 471b. VOK Leia. Moc moc blahopřejeme! Gratulce dále letí  na LZ, kde v I.ceně obstál MOK Rauli (tím splnil podmínky chovnosti) a VOK Dante. Ve II.ceně dokončil LR Butch a FCR Arča. Ve III. ceně GR Charlie. Bohužel všechny odsunula z ceny smolná známka z barvy. V neděli se bojovalo na noře, kde ve zkouškce nováčků obstáli jezevčíci Karkulka a Hubert. Moc všem gratulujeme. Víkendy jsou nyní celkem nabité. Těm co se nedařilo, tak držíme palce do dalších termínů...makejte!


17.9.2019

 

Cvičení a víkendové úspěchy

Rozvrh na tento týden máte vypsaný. Kdyby něco, pište...ale moc už to nenafoukneme.

Jinak úspěch slavilo rodinné duo Drvotů na podzimních zkouškách, kdy Abby s Tomášem vyhrála a Beira s Dušanem byla druhá. Moc blahopřejeme i ke splnění podmínek chovnosti. Dále letí blahopřání na OVVR. Kdy obstála Elly a Cora. Obě blondýny mají první pracovní ověření vloh úspěšně za sebou...a teď cvičit na pořádné zkoušky :). Všem moc blahopřejeme. Dále připomínáme, kdo chce vést ZV či VZ...tak se pomalu hlašte. Info v kalendáři akcí... 


11.9.2019

 

Gratulace, lodě, cvičení

Tak cvičení na tento týden máte v rozvrhu. Tentokrát je něco i na víkend. Kdo nestíháte, tak pište či volejte.

Účast na Dračích lodích musíme bohužel zrušit. Je nás málo a nemáme dost posádky...tak třeba příště.

Jinak víkendové gratulace letí Terce s Izákem, kteří doběhli MJS (CACIT VZ) v II.ceně na krásném 10tém místě! Dále podzimkářům, a to Raulimu, Benovi a Rolfovi. Rauli dokončil v I.ceně na 1.místě, Ben hned za ním v I.ceně na 2.místě. Rolf bohužel za limitku spadl do ceny II. I tak paráda a blahopřejeme!


4.9.2019

 

Cvičení

Tak máme za sebou tábor a my následný lehký oddych. Děti jsou do školy vypravené a nyní se pomalu vrhneme do víru podzimních tréninků. Tento týden trochu omezeně. Příští již normálně.

Jinak v rozvrhu máte vypsanou akci na dračí lodě...pokud do 10.9. nepostavíme posádku 20lidí, tak nepojedeme...takže dobrovolníci šup šup...


14.8.2019

 

Info pro táborníky

Předodjezdové info pro účastníky "zájezdu" najdete zde. Kdo s kým spí zde.


 

2.8.2019

Rozvrh hodin, tábor

Rozvrh hodin máte na tento týden vypsaný. Vzhledem k odjezdu na tábor, tak je cvičení omezeno. Kdyby něco piště. Předodjezdové info k táboru bude zítra. Tak jukněte...


6.8.2019

 

Cvičení a gratulace

Rozvrh hodin máte na webu. Kdyby něco, tak pište. O víkendu tentokrát jen individuálně.

Gratulace letí našim "vodním specialistům". Vítěz s plným počtem bodů je MOK Ben. V I. ceně dále obstál KO Desperdo, MOK Maikee, MOK Bria. V II. ceně VOK Arnold a FCR Romi. V II. ceně ka KZVP obstál LR Leon! Všem moc blahopřejeme!


1.8.2019

 

Rozvrh cvičení

Rozvrh hodin na konec tohoto týdne máte vyvěsen. Další týden už cvičíme normálně.


23.7.2019

Dovolená

Tento týden se necvičí. Jsme na dovolené. Příští týden už ano.


7.7.2019

Rozvrh hodin

Rozvrh máte vypsaný. Ještě možná nějaké hodiny přibudou....podle toho, jak se to naplní. Kdyžtak pište. :)


9.7.2019

Cvičení tento týden

Rozvrh hodin na tento týden máte vypasaný. Nyní bude spíše "víkendový provoz" vzhledem k prázdninám apod. Kdyby něco pište o individuálky.

 


2.7.2019

 

Rozvrh hodin, víkendové info

Rozvrh hodin máte vyvěsen. Bohužel tento týden trochu omezený ...ve čtvrtek jedeme s leskařema na prodloužený výcvikový víkend.

Jinak zde najdou účastníci zájezdu potřebníeinformace před odjezdem.


20.6.2019

Tento týden necvičíme. Nechte pejsky v klidu odpočívat. Horko je extrémní.

 


18.6.2019

 

Rozvrh hodin, víkendové úspěchy

Hodiny na tento týden máte v rozvrhu. Pokud se někdo nevešel či něco potřebuje...pište...mám tam ještě prostor pro individuálky.

Jinak gratulace letí "barvářům" a "leskařům". Na BZ se předvedl a ve čtyřkách a vyhrál Izrael s Terkou. Úspěšně dokončila v I.ceně i VOK Leia a v II.ceně i VOK Dante a BH Coffey. Na lesních zkouškách zazářil a v I.ceně dokončil LR Leon a získal titul CACT. Ten pokračoval i v neděli, kde už se mu tolik nedařilo a na PZ spadl do III.ceny. I tak dokončil soutěž O pohár Hradu Valdek na 3. místě! Blahopřejeme!


12.6.2019

Cvičení na tento týden, víkend na lesni zkoušky, gratulace 

Rozvrh hodin na tento týden je vypsaný ve velmi omezené míře... Je hrozně horko. Další hodiny na individuální domluvě dle potřeb. Pište. Možnost i o víkendu. 

Víkend na lesni zkoušky je plně obsazen. Bereme jen náhradníky. 

Jinak veliká gratulace letí úspěšným na lesních zkouškách, a to výmarce Leiye a foxlíkovi Maxovi. Gratulace veliká! 


3.6.2019

Rozvrh hodin, výcvikové víkendy, gratulace

Rozvrh hodin máte na tento týden vypsaný. Kdyby něco, tak pište o individuálky.

V kalendáři akcí najdete informace pro účastníky víkendu na vodu a také propozice a přihlášky k víkednu na LZ, BZ. Bohužel na vodu Zuzka nemůže odjet, kvůli zranění fenky. Ale "kluci" instruktoři se o vše určitě perfektně postarají.

Gratulace letí jezevčici Moře, k úspěšnému zvládnutí norovaček.


27.5.2019

Cvičení na tento týden, víkendové úspěchy

Rozvrh na tento týden máte vypsaný. Kdyby něco, tak pište. Jinak moc gratulujeme víkendovým zkouškařům...na ZN obstáli foxlík Max a bordík Atilla. Na OVVR v II.ceně obstál LR Nord. Blahopřejeme!


22.5.2019

Rozvrh hodin, tábor

Rozvrh hodin na tento týden máte vypsaný. Omlouvám se ze zpoždění, ale nějak jsem se zdravotně musela po víkendu "posbírat". Tento týden je cvičení trochu omezené.

Letní výcvikový týbor je již plně obsazen. Bereme pouze náhradníky.


12.5.2019

Cvičení, víkend na PZ, víkend na SVP a úspěchy

Rozvrh hodin na tento týden máte vypsaný. Kdyby něco, tak piště či volejte.

Účastníci víkendového výcviku na PZ mají v kalendáři akcí informace k ubytování a příjezdu. Dále zde najdete propozice a přihlášky k víkednu na výcvik vodních prací.

Gratulujeme také dalším úspěšným tohoto víkednu. Na ZV se předvedla maďarka Zara a kraťaska Denny. Obě dokončily v I.ceně. Na PZ se předvedly MMO holky Aira a Ambra, kde Aira vyhrála o "písměno I" a Ambra byla také v I.ceně na 2.místě. V I.ceně obstál i fousek Calda. Moc všem gratulujeme!


6.5.2019

Rozvrh hodin, TÁBOR, gratulace

Rozvrh hodin na tento týden máte vypsaný.

V kalendáři akcí najdete propozice, přihlášky a informace k letnímu výcvikovému táboru. Přihlašování je puštěné od 10.5.2019. Počet míst je omezen!

Gratulace tentokrát letí vlohovkářům...na ZV OMS Kladno uspěli v I.ceně: KO Desperado jako vítěz s plným počtem bodů a o věk za ním VOK Andulkua. Dále pikardka Aimée, KO Charon, MMO Arya, MOK Nando, MOK Abigail, VMO Aryn, IS Alvin, J Karkullka a J Fin jako vítěz, MOK Agís, SBT Ričí. Na ZV uspěl také v II.ceně LR Nord. Na ZV v Rakovníku v I.ceně uspěl bordík Atilla a týden před tím FXH Max. Na ZV také v I.ceně uspěl AS Ozzy. Na Dunajském poháru úspěšně v I.ceně dokončila saint-geraminka Ninon. Uf...snad jsem na nikoho nezapomněla .... držíme palce do dalších zkoušek!


24.4.2019

Info k ZV

Informace pro účastníky víkendového výcviku najdete zde


23.4.2019

Hodiny, víkend na ZV

Hodiny na tento týden máte v rozvrhu. Bližší info k víkednu na ZV bude zítra na webu. :)


15.4.2019

Příprava na PZ, hodiny

V kalendáři akcí máte doplněné propozice a přihlášku na víkendovou přípravu na PZ.

Rozvrh hodin je vypsaný na zítra a na středu. Další hodiny na "velikonoční prázdniny" dodáme během následujících dní.


9.4.2019

Cvičení na tento týden, ZV Vraný

Rozvrh hodin na tento týden máte vypsaný...kdyby něco, tak pište :). 

V kalendáři akcí máte odkaz na propozice na ZV 1.5. od OMS Kladno. Nevájete s přihlašováním....


1.4.2019

Rozvrh cvičení

Rozvrh hodin na tento týden bude vypsaný ráno. :).


25.3.2019

Hodiny

Rozvrh hodin je vypsaný. Příští týden už se změní čas, takže hurá do odpoledních cvičení...tento týden ještě takto omezeně...v sobotu se těšíme na jarní svod :).


18.3.2019

Rozvrh hodin, víkendový výcvik na ZV

V rozvrhu máte vypsané hodiny na tento týden. Začínáme makat na poli :). Snad vydrží počasí. Kdyby něco pište.

Jinak víkenďák přípravy na ZV je plně obsazen.

 


12.3.2019

 

Cvičení na tento týden, víkend, propozice, spuštění obchodu s pomůckami

Rozvrh hodin máte na tento týden vypsaný. Vzhledem k počasí, našemu zdraví  a rodinným událostem je cvičení na tento týden omezeno na pár hodin. Příští týden budeme už cvičit normálně a snad nám už konečně počasí umožní se plně opřít do příprav na zkoušky vloh. Jinak už se nám pomalu plní první výcvikový víkend na ZV. Takže kdo ještě chcete jet, tak pošlete přihlášku. U přihlášek vždy prosím s platbou počkejte na potvrzení o jejím přijetí.

V kalendáři akcí máte také dopněny odkazy na propozice a přihlášky na jarní svod a blížící se zkoušky ZVVZ. Jukněte a pomalu se hlaste :-).

 

logo fb

Jinak konečně jsme spustili náš e-shop s ručně vyráběnými obojky, vodítky a dalšími funkčními potřebami pro výcvik. Zboží budeme pstupně doplňovat a snad se bude líbit...Zveme vás tímto na web www.firstdog.cz.


2.3.2019

Rozvrh hodin, příhlášky na výcvikový víkend

Rozvrh cvičení na tento týden máte vypsaný. Vzhledem k jarním prázdninám, je pouze pár hodin pod vedením Viktora. Poslušnosti budou možná v neděli (dovypíšeme). 

Dále v kalendáři akcí máte doplněný přímý odkaz na přihlášku na jarní svod. Přihášky můžete zasílat nám nebo přímo na email OMS Kladno ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ). Vyplaňovací přihlášku ve formátu doc. najdete zde: http://www.omskladno.cz/dokumenty-ke-stazeni/. Propozice dodáme v brzké době.

Dále v akcích najdete propozice a přihlášky na výcvikový víkend na ZV. Prosím čtěte pozorně propozice: přihlašování je možné až od 12.3. Víkend je určený především pro ty, kteří chtějí startovat na zkouškách vloh teď na jaře.


26.2.2018

Rozvrh hodin, příští týden

Nejprve všem děkujeme za účast na plese...snad jste si to užili ... jinak se omlouvám ze pozdní vypsání hodin..od víkednu jsem byla marodná a aby toho nebylo málo, tak jsem se teď vyměnila s dcerou...takže trochu divočina.  Jinak rozvrh na tento týden máte vypsaný. Vzheldem k tomu, že ještě jsem na ATB, tak je trochu omezen...příští týden máme jarní prázdniny. Nebude výcvik poslušností. Bude se cvičit jen s Viktorem  aporty a pole :). 


8.2.2018

Rozvrh cvičení

Rozvrh na tento týden máte vypsaný a v pátek se na vás těšíme na plese. Sobota bude volná.


12.2.2019

Cvičení na tento týden, PLES a TOMBOLA

Rozvrh hodin máte vypsaný. Kdyby něco pište. Počasí nás opět trochu komplikuje cvičení, takže hlavně poslušnost a aporty. Snad už brzo bude jaro.

Jinak blíží se ples...kdo ještě váhá, tak místo určitě ještě je...Kapela je super, ale kdo neche, tak tančit nemusí. Je to taková naše komorní společenská akce, takže určitě i jiná kulturní zábava bude. Pomalu také chystáme tombolu...moc prosím, pokud máte možnost někdo něčím přispět do tomboly, budeme rádi. Jde o zábavu a uhrazení nákladů na kapelu a sál:). Ohledně věcí do tomboly - volejte, pište kdykoli. Příští týden musíme vše připravit, sepsat apod...ideálně doneste předem na cvičení...

Těšíme se na vás.


10.2.2019

Rozvrh hodin PONDĚLÍ A ÚTERÝ, prosba o vyplnění dotazníku

V rozvrhu máte hodiny na pondělí a úterý. Ostatní vypíšeme zítra večer. Cvičít budeme v týdnu a v neděli...uvidíme, jak se nám vyvine počasí.

Dále prosíme, kdo by si našel chvilku vyplnit pro kamaráda dotazník k bakalářce, odkaz zde:

 

https://goo.gl/forms/oQrTB4R11e1UhM0t1

 

Díky


7.2.2019

Rozvrh na tento týden

V rozvrhu máte vypsané nějaké hodiny na konec tohoto týdne. Snad se brzo umoudří počasí a my budeme moci začít cvičit na poli a ve zvěři  Nyní tedy poslušnost a aporty. Hodiny na další týden budou v neděli 


28.1.2019

Rozvrh hodin, cvičení na příští týden, ples

V rozvrhu máte cvičení na tento týden. Další týden týden se bude cvičit až o víkednu...hodiny vypíšeme během týdne. Jedeme si trochu odpočnout, než začne jarní kolotoč...Jinak připomínám blížící se ples...určitě jsou vítáni i "necvičenci"...bude legrace .... pošlete si rezervaci na lístky :)

ples

 


20.1.2019

Cvičení na tento týden, tábor

V rozvrhu hodin máte vypasané hodiny na tento týden. Boohužel tento týden frčíme na výstavu, a tak cvičíme pouze do čtvrtka. Kdyby něco nevycházelo, tak pište.

Dobrý zpráva je, že máme termín a místo tábora...viz kalednář akcí. Jupííí


14.1.2019

Rozvrh na tento týden

Cvičení na tento týden máte v rozvrhu. Bohužel se nám lehce komplikuje začátek týdne, kdy musíme vyrazit s fenkou na krytí a ještě řešíme nějaké veterinární patálie. Cvičení tedy od čtvrtka. Tento týden jsme trochu omezeni počasím...takže poslušnost a aporty to jistí. Kdyby někdo potřeboval, možná nacpeme i nějakou individuálku na víkend. Kdžytak pište. 


10.1.2019

Ples, platby za cvičení - permanentky

Tak konečně se nám tak nějak vše podařilo dát do kupy...

První infomací je pozvání na PLES LOVECKÉHO VÝCVIKU. Kdo máte zájem se přijít pobavit, již pořádáme IV. ročník... kvalitní muzika, pokec i pohoštění, tombola...prostě společenská událost na zahájení sezóny. Pište si o lístky. Platit buď na účet nebo hotově na výcviku. Kdo by měl cokoli do tomboly, budeme moc rádi ... doneste kdyžtak na cvičení nebo písněte a dohodneme se :). 

plesVíce v Kalendáři akcí. V tomto přehledu najdete i termíny dalších výcvikových akcí, zkoušek apod.

A teď k novinkám. První větší novou novinkou je možnost permanentek. Někteří stále řeší problém s hotovostí, a tak abychom šli s "virtuální" dobou zavádíme permice. Permice budou tedy fyzické - papírové. Fungovat vše bude tak, že bude možnost předplatit si 10 X 100,-Kč na cvičení, které budeme postupně "odrazítkovávat" po odcvičené lekci. Zkrátka pošlete 1000,- na účet nebo dáte hotově na hodině a budeme z toho čerpat. Komu vyhovuje stávající sytém placení po jednotlivých hodinách, tak ten se nemění. Více info nejdete v ceníku - dole. Vzheldem k této novince jsme museli všechny hodiny sjednotit na 100vkové částky - viz ceník. 

Další novinky budeme přidávat postupně...letos se jich ještě pár chystá  ...ale o tom až později :-).

 


7.1.2019

Začínáme...rozvrh hodin na tento týden

V rozvrhu hodin máte něco málo vypsané...ještě musíme dohonit hodně věcí (jako každý začátek roku ..), takže do rozběhnutého provozu se dostaneme snad příští týden, kdy se bude cvičit i o víkendu. Jinak zítra ještě dodám info o plese  + slibované novinky. Kdo nemáte ještě registrováno, tak pošlete...místečka ubývají :)


1.1.2019

Informace k sezóně 2019 a podrobnosti k registracím od 1. 1. 2019

Jak jste si určitě mnozí všimli, tak jsme opět smazali registrace a prosíme o zaslání nových.

  1. Ti co loni či dříve absolvovali zkoušky – pošlete co nejdříve registraci, přístup povolíme po tom, co dostaneme fotku a výčet zkouškových úspěchů pro uvedení do „Absolventů“. Registraci máte jasnou – nebojte, že na vás nezbude místo :-).
  2. Ti, co již cvičili v roce 2018, nebo alespoň absolvovali seznamovací procházku – pošlete co nejdříve registraci, uvedeme jméno Vás a Vašeho pejska do přehledu "Cvičenců 2019".
  3. Ti, co mají zájem s námi cvičit v roce 2019 a ještě se neznáme – prosíme, zasílejte registrace od půlky ledna  2019, kdy možná bude 1. SEZNAMOVACÍ PROCHÁZKA. Do té doby nebudeme Vaše registrace povolovat! Máme omezenou kapacitu a až po registrování stávajících cvičenců uvidíme, kolik máme místečka pro „nováčky“. Kapacita se mění v průběhu roku, takže nebojte, kdyžtak přijímat nováčky budeme i později.

Pro úplnost:

Uživatelské jméno – jméno psa (ideálně celé dle PP), pokud chcete kratší, tak nám celé oficiální jméno pejska pošlete na e-mail (pro uvedení do cvičenců), u absolventů nepotřebujeme…ta známe.

Důležitý je aktuální telefon, e-mail a celé Vaše jméno.

Registraci musím povolit manuálně -mějte vždy chvilku strpení, než začne vše fungovat.

Podobrně o registraci zde.

Cvičit začneme druhý týden ednu :-). V roce 2019 jsme pro vás připravili opět několik akcí a možná přibude i nějaká víkendovka navíc .... více v kalendáři akcí. Budeme doplňovat i během roku.

 

Těšíme se ...

 

 


 

24.12.2018

 

pf2019

 30.12.2018

BILANCE ROKU 2018

Opět přikládáme pár zajímavých čísel o tom, jak jste a jsme si loni vedli… V průběhu roku 2018 jsme s Vámi strávili mnoho hodin na poli, v lese, u rybníka a také na naší zahradě :-). Připravili jsme pro Vás 5 víkendových akcí a jeden týdenní výcvikový tábor a několik intezvek. Naše a především VAŠE úsilí snad přineslo výsledky a radost z práce psů. O Vaší úspěšnosti svědčí následující výčet úspěchů na polích zkouškových.

Na zkouškách se úspěšně pod naším vedením předvedlo 51 našich cvičenců. Zkoušky vloh úspěšně absolvovalo 27 psů. Na podzimních zkouškách uspělo a upotřebitelnost získalo 23 pejsků. Na vodních zkouškách uspělo 15 a na lesních zkouškách 4 naši svěřenci. Na barvářských zkouškách 3 psíci, 2 psi na ZVVZtkách a 3 psi na BZH Na zkouškách OVVR se obstálo 7 našich svěřenců. Norovali a na ZN obstálo 5 pejsků. Na prestižních klubových akcích a memoriálech uspělo našich 9 oveček. Na zkouškách honičů se předvedli 2 psi. Zkoušky nejvyšší, a to všestranné úspěšně absolvovalo 7 psů a nyní se pyšní titulem „U“! Několik psů získalo na zkouškách vítězství a přední místa, tituly CACT. Klubové šampiony práce, Národní šampiony práce a různá umístění v TOP-pracovních žebříčkách svého plemene. Jsme na Vás moc pyšní!!! Přehled úspěšných bude postupně viset v „Absolventech 2018“. Bohužel jsem kvůli GDPR museli z webu stáhnout absolventy z let minulých. Vy, kteří chcete mít pejska uvedeného a již s ním třeba necvičíte, zašlete nám info a rádi zveřejníme.

Po sečtení čísel se jedná o 51 psů, předvedených úspěšně na 107 zkouškách různého typu. V porovnání s minulými roky jsme na průměru 2,09 zkoušky na psa, což je nižší než loni. V roce 2017 byl průměr 3,06, v 2016 to bylo 2,41 a v 2015 2,06). Do letošního průměru se promítlo především velké množství štěňátek, které se na svou první sezónu teprve chystají a my se těšíme na jejich úspěchy v roce 2019. Víme i to, že ti, kteří úspěšně absolvovali nižší zkoušky, plánují na letošní rok zkoušky vyšší. Máme velkou radost, že většina z vás nekončí jen s nutným minimem zkoušek nebo u upotřebitelnosti, a že se svými svěřenci pracujete dál.

Abyste věděli, tak ani my jsme nezaháleli a letos na zkouškách předvedli celkem 8 hafanů na 10 zkouškách. Absolvovali jsme několik soutěží a vyšších zkoušek a na letošní rok se zase těšíme na další práci.  Celkem jsme uspěli: 1 x ZV, 1 x ZVVZ, 2 x SVP a 1x PZ, 1 x HZ a 1 x VZ s titulem CACT a vítězstvím. Dále pak Memoriál MVDr. J. Michálka, kde jsme v I. ceně obsadili 3. místo s titulem Res. CACT a pak 2 x  FT za velmi dobře. Mezi vším tím organizováním akcí, cvičením s Vámi a přípravě na zkoušky, péčí o naše vlastní psy jsme ještě objeli „několik výstav“ a také fungovala naše chovatelská stanice Vives Bohemia, kde jsme odchovali několik vrhů štěňátek a snad přinesli do českého chovu námi chovaných plemen novou krev, nové naděje a budoucí kvalitní chovná zvířata. Prostě jsme se také neflákali.

Nemyslíme si, že vaše úspěchy se dají vyjádřit pouze splněnými zkouškami a určitě se mnozí vylepšili v poslušnosti, zvládli nějaké ty zlozvyky svého hafana. Někteří jen pocvičili a utužili vztah se svým čtyřnohým kamarádem. I z toho máme velkou radost. Mnoho z vás kynologie pohltila, stali se z nich chovatelé, majitele loveckých psů, absolvovali první hony, někteří si udělali či se připravují na zkoušky z myslivosti, jiní okusili úspěchy na výstavách. Nejen cvičení, ale hlavně nadšení páníčků a radost psů to je to, co nás na tom velkém kolotoči baví a žene nás dál. Doufáme, že se vám s námi na akcích, cvičeních a dalších událostech líbilo. Tímto moc děkujeme všem instruktorům, externím pomocníkům a dalším osobám za účast a majitelům honiteb za propůjčení míst pro cvičení. Dále děkujeme i sponzorům a dalším… Doufáme, že ROK 2019 bude neméně úspěšný, aktivní a nesený ve stejně přátelské atmosféře. Připravujeme několik drobných změn v systému výcviku, které doufám budou ku prospěchu všech. Brzy o nich napíšeme.

Již nyní máte v „Kalendáři akcí“ výcvikové a další akce a zkoušky, kde doufáme, že se s mnohými z Vás sejdeme. První akcí bude opět PLES LOVECKÉHO VÝCVIKU. Doufáme, že všichni dorazíte!

Další akce jsou víkendové výcviky, zkoušky a snad tábor, který je stále v řešení. Snad to klapne.

Pokud máte kdokoli cokoli pro vylepšení, konkrétní přání a jiné dotazy, neváhejte a pište či volejte. Návod k nové registraci najdete níže ... cvičit budeme od příštího týdne :).