Registrace

Další menu

Reklama

    lovec

Reklama

    486na486

Reklama

    firstdog
Home
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Novinky

30.1.2023

Rozvrh hodin, kalendář akcí, přednáška, seminář, výcvik retrívrů a ceník a permice

V rozvrhu máte vypsané hodiny na tento týden. Tentokrát budeme mít nějakou hodinu i o víkednu. V rozvrhu je již možné se hlásit na přednášku na téma "Zkušební řády a úvod do lovecké kynologie". Mimo rozvrh je možnost se hlásit samostatnou přihláškou na Seminář na téma "Výstavy a svody loveckých psů"a také jsme otevřeli možnost přihlašování na víkend pro retrívry. Propozice, informace a přihlášky najdete v kalendáři akcí, kde je i aktualizovaný seznam akcí nadcházejích. Rozvrh akcí se bude doplňován...tak jej průběžně sledujte.

Další nutnou zprávou je fakt, že od února musíme trochu zvednout ceny za cvičení...důvody vzhledem k dnešní době asi vysvětlovat nemusíme...k tomu se váže i to, že nově lze zakoupit permice nejen v hodnotě 1000,- ale i 2000,-.


22.1.2023

Rozvrh hodin

Cvičení na tento týden máte vypsané. Proběhne i první testování umělého osvětlení na pozemku... tak uvidíme, zda se večerní hodiny osvědčí. Vzhledem k počasí je rozvrh omezen na poslušnosti a aporty. Barvy, vystavení a přípravy na zkoušky budou zase až nebude sníh :). Hlídejte prosím místa cvičení. Místo srazu do Nebušic dáme včas vědět.


16.1.2023

 

Cvičení na tento týden, zahájení sezóny

Rozvrh na tento týden máte vypsaný. Hodiny budou tento týden po většinou v Praze. Bohužel ve čtvrtek se tentokrát necvičí. Na většinu se těšíme v sobotu. Prosím, kdo dorazíte ve větším počtu dvounožců, tak pište kvuli buřtíkům.


10.1.2023

 

Beseda

Pro účastníky dnešní besedy. Beseda proběhne v zadní části restaruace (kulatá rotunda). Nikoli v samostatném salónku. Těšíme se.


9.1.2023

Rozvrh na středu a čtvrtek, info k táboru

Dodáváme cvičení na čtvrtek a pátek. Jinak máme nové info k táboru pro ty, kteří nemohou na tuto akci odložit své ratolesti...podařilo se nám domluvit "instruktorku pro děti" ...která v době cvičení dvounohé potomky pohlídá a vy se budete moct věnovat těm čtyřnohým! Zaměřeno na děti od 4 do 12-ti let!


6.1.2023

Rozvrh hodin, zahájení sezóny 2023

Rozvrh hodin na pondělí a úterý máte vypsaný. Další hodiny postupně doplníme. V kalendáři akcí máte přiložené informace k akci "Zahájení sezóny 2023". Těšíme se na vás a doufáme, že klapne počasí.


3.1.2023

Rozvrh hodin, kaldnář akcí

Rozvrh cvičení je na tento týden vypsaný. POZOR! Hodiny jsou tento týden v Praze - Nebušicích. Přihlášeným zašleme včas místo srazu. Budeme se těšit!

Jinak v kalendáři akcí se už pomalu rýsují nějaké termíny. Tak jukněte. 

 


1.1.2023

 

Shrnutí roku 2022

Opět přikládám pár zajímavých čísel o tom, jak jste a jsme si loni vedli… Rok 2022 byl trochu náročný a plný změn a novinek … a to na všech frontách. Pevně doufám, že změn k lepšímu a letošní rok to teprve rozjedeme v plné parádě. V průběhu roku 2022 jsme spolu opět strávili mnoho hodin na poli, v lese, u rybníka a také na zahradě :-). Proběhly 4 víkendové akce a jeden týdenní výcvikový tábor a dvoudenní cvičené zkoušky. Naše a především VAŠE úsilí snad přineslo výsledky a radost z práce psů. O Vaší úspěšnosti svědčí následující výčet úspěchů na polích zkouškových. Letos se předvedlo celkově více jedinců, s to především na zkouškách vloh. Za to na vyšších zkouškách se makalo a slavili se úspěchy.

Na zkouškách bylo úspěšně předvedeno 67 našich cvičenců což je o 13 pejsků více než loni. OVVR úspěšně absolvovalo 9 retrívrů. Retrívři byli letos hojně zastoupenými plemeny. Zkoušky vloh ohařů či ostatních plemen úspěšně absolvovalo 33 14 psů (o 19 více než v loni a o pět více než předloni!!). Na podzimních zkouškách uspělo a upotřebitelnost získalo 27 pejsků. Což je stejný počet jako v loňském roce. Na vodních zkouškách uspělo 22. To stejně 4 více než v loňském roce.  Podobné úspěchy máte na zkouškách  LZ, na lesních zkouškách uspělo stejně pejsků jako loni. Tj. 10 svěřenců. Na barvářských zkouškách 3 psi (stejně jako loni). Na prestižních klubových akcích a memoriálech uspělo našich 26 oveček. Zkoušky nejvyšší, a to všestranné úspěšně absolvovalo 5 psů a nyní se pyšní titulem „U“! Což je o tři méně než loni. Na noře se předvedlo 5 našich pejsků. Na BZH a HZ startoval letos jeden cvičenec. ZVVZ absolvovali 3 pejsci. Několik psů získalo na zkouškách vítězství a přední místa, tituly CACT. Klubové šampiony práce, Národní šampiony práce a různá umístění v TOP-pracovních žebříčkách svého plemene. Jsme na Vás moc pyšní!!!

Přehled úspěšných bude postupně viset v „Absolventech“. Po sečtení čísel se jedná o 67 psů, předvedených úspěšně na 119 zkouškách různého typu. Průměr 1,78 zkoušky na psa!!! Vzhledem k tomu, že letos byl rok hojný na nováčky a začátečníky, tak počítáme, že v roce následujícím bude průměr vyšší a nikdo z těch, kteří splnili jen třeba jednu zkoušku, u ní nekončí a ve výcviku budou pokračovat.  Pro zajímavost v roce 2021 to bylo 2,24, 2020 to bylo 1,95, v roce 2019 to bylo 1,47 zkoušky na cvičence. Průměry v předchozích letech byli vyšší. 2018 byl průměr 2,09 zkoušky na psa, v roce 2017 byl průměr 3,06, v 2016 to bylo 2,41 a v 2015 2,06). V tomto roce nás čeká opět pár změn, věnovat se budeme především stálým cvičencům. Uvidíme, jak to bude s přijímáním nových pejsků do výcviku. Prosím tedy nové zájemce o trpělivost. Upřednostníme ty, kteří cvičí a makají pravidelně. Čas a terény bohužel nejsou nafukovací

Nemyslíme si, že vaše úspěchy se dají vyjádřit pouze splněnými zkouškami a určitě se mnozí vylepšili v poslušnosti, zvládli nějaké ty zlozvyky svého hafana. Někteří jen pocvičili a utužili vztah se svým čtyřnohým kamarádem. I z toho máme velkou radost. Mnoho z vás kynologie pohltila, stali se z nich chovatelé, majitele loveckých psů, absolvovali první hony, někteří si udělali či se připravují na zkoušky z myslivosti, jiní okusili úspěchy na výstavách. Nejen cvičení, ale hlavně nadšení páníčků a radost psů to je to, co nás na tom velkém kolotoči baví a žene dál. Doufáme, že se vám s námi na akcích, cvičeních a dalších událostech líbilo. Tímto moc děkujeme všem instruktorům, externím pomocníkům a dalším osobám za účast a majitelům honiteb za propůjčení míst pro cvičení. Doufám, že ROK 2023 bude pohodový, úspěšný, aktivní a nesený ve stejně přátelské atmosféře. Pokud máte kdokoli cokoli pro vylepšení, konkrétní přání a jiné dotazy, neváhejte a pište či volejte. Návod k nové registraci najdete níže v novinkách ... 

 


PF23

 


31.12.2022

Informace k sezóně 2023 a podrobnosti k registracím od 1. 1. 2023

Jak jste si určitě všimli, tak jsme opět smazali registraci a prosíme o zaslání nových.

  1. Ti co loni či dříve absolvovali zkoušky – pošlete co nejdříve registraci, přístup povolíme po tom, co dostaneme  fotku a výčet zkouškových úspěchů pro uvedení do  „Absolventů“ . Registraci máte jasno – nebojte se, že na vás nezbude místo :-). Ti, co jsou již "archviní" a cvičí déke, prosím, jestli v "Absoventech" máte vše v pořádku a kompletní.
  2. Ti, co již cvičili v roce 2022, nebo alespoň absolvovali seznamovací procházku – pošlete co nejdříve registraci, uvedeme jméno Vás a Vašeho pejska do přehledu "Cvičenců 2021". Prosím o zaslání jména pejska dle PP.
  3. Ti, co mají zájem s námi cvičit v roce 2023 a ještě se neznáme – prosíme, zasílejte e-maily. Registrace budou od 15.1.2023, kdy bude napláována 1. SEZNAMOVACÍ PROCHÁZKA. Do té doby nebudeme Vaše registrace povolovat! Máme omezenou kapacitu a až po registrování stávajících cvičenců uvidíme, kolik máme místečka pro „nováčky“. Kapacita se mění v průběhu roku, takže nebojte, kdyžtak přijímat nováčky budeme i později.

Pro úplnost:

Uživatelské jméno – jméno psa (ideálně celé dle PP), pokud chcete kratší, tak nám celé oficiální jméno pejska pošlete na e-mail (pro uvedení do cvičenců), u absolventů nepotřebujeme…tam známe.

Důležitý je aktuální telefon, e-mail a celé Vaše jméno.

Registraci musím povolit manuálně -mějte vždy chvilku strpení, než začne vše fungovat.

Podobrně o registraci zde.

Cvičit začneme druhý týden v lednu!

V roce 2023 jsme pro vás připravili opět několik akcí .... více v  kalendáři akcí . Budeme doplňovat i během roku. Dále vás čeká spousta skvělých novinek :)

 

Těšíme se... P+Z